Home Sport Juventus u 94. minuti nakon velike drame skočio na prvo mjesto Serie A

Juventus u 94. minuti nakon velike drame skočio na prvo mjesto Serie A

0

Juventus je u 14. kolu Serie A pobijedio 2:1 kod Monze i privremeno skočio na prvo mjesto.

Juventus trenutno ima 33 boda, jedan više od Intera, koji u nedjelju gostuje kod Napolija.

Juventus je u 11. minuti imao jedanaesterac, ali Dušana Vlahovića pročitao je Michele Di Gregorio. Odbranio mu je penal, a potom i udarac iz odbijene lopte. Ipak, u nastavku napada Juventus je golom Adriena Rabiota nakon kornera poveo 1:0 u 12. minuti.

Juve čuvao prednost do 91. minute

Taj je rezultat stajao do 91. i Juventus je prednost rutinski čuvao, sve dok Valentin Carboni nije efektno pogodio za izjednačenje. Ofenzivac koji igra u Monzi na posudbi iz Intera ušao je s desne strane te pokušao ubaciti u peterac Juventusa. Međutim, ta je lopta sve preletjela i završila u mreži gostiju.