Home Sport Oporavljeni Salah blistao, Liverpool ostvario ubjedljivu pobjedu na gostovanju

Oporavljeni Salah blistao, Liverpool ostvario ubjedljivu pobjedu na gostovanju

0

Nogometaši Liverpoola su uvjerljivo slavili na gostovanju kod Brentforda u sklopu 25. kola engleske Premier lige.

Konačan rezultat utakmice bio je 1:4.

Gosti su vodeća ekipa engleskog prvenstva i sada imaju pet bodova prednosti ispred Manchester Cityja, ali momčad Pepa Guardiole ima i dvije utakmice manje te se napeta utrka za prvaka nastavlja.

Liverpool je u vodstvo doveo Darwin Nunez u 35. minuti koji se nakon protunapada našao sam ispred golmana Marka Flekkena i matirao ga prekrasnim lob udarcem. Bio je to i konačan rezultat prvog poluvremena, a gosti do povećanja vodstva dolaze u 55. minuti golom Alexisa Mac Allistera na asistenciju Mohameda Salaha koji se u ekipi Liverpoola našao po prvi put od 1. januara nakon čega je otišao na Afrički Kup nacija i povrijedio se.

Salah je povratničku utakmicu obilježio i pogotkom u 68. minuti za povećanje vodstva na 0:3, a počasni gol za Brentford u 75. minuti je zabio Ivan Toney kojem je to već četvrti gol u petoj utakmici od povratka na teren nakon višemjesečne suspenzije.

Pobjedu Liverpoola je zaokružio Cody Gakpo u 86. minuti svojim četvrtim ligaškim golom sezone.