Home Sport Liverpool u završnici velikog derbija izbjegao poraz od Manchester Cityja

Liverpool u završnici velikog derbija izbjegao poraz od Manchester Cityja

0

Ekipe Manchester Cityja i Liverpoola su u derbiju 13. kola engleske Premier lige remizirali rezultatom 1:1.

Domaća ekipa je bil znatno bolji rival u prvom poluvremenu. Izdvajaju se po jedna velika šansa za Phila Fodena i Darwina Nuneza na obje strane.

U 27. minuti, nakon lošeg ispucavanja golmana Alissona, lopta je došla do Nathana Akea koji asistira Erlingu Haalandu za vodstvo Cityja. Norvežanin je tako postao igrač koji je najbrže došao do 50. gola u Premier ligi u historiji. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Činilo se da je na otvaranju drugog dijela Ruben Dias udvostručio prednost domaćina, ali je gol poništen opravdano zbog faula nad golmanom Alissonom.

Liverpool je do izjednačenja mogao u 72. minuti kada je Nunez šutirao iskosa s desne strane, no Ederson je bio siguran na golu Cityja.

Ali osam minuta kasnije Mohamed Salah je ostavio loptu za Trenta Alexander-Arnolda koji pogađa za 1:1.

City je do kraja utakmice napadao, ali nije uspio postići gol za novo vodstvo i eventualnu pobjedu pa je tako razlika između prve dvije ekipe na tabeli ostala nepromijenjena.